Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2017-1239 Utplanteringsväxter
Referensnummer: 2017-1239
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03451000 Växter
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänsten omfattar årlig leverans av utplanteringsväxter för vår, sommar och höst, dels i form av enskilda plantor för plantering och dels färdigplanterade och etablerade i urnor
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter, 03121000 Trädgårdsväxter, 03450000 Plantskoleprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen