Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Utdatatjänster.
Referensnummer: UH-2017-33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 64112000 Posttjänster för brev
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar följande: skapande av dokumentlayouter, materialanskaffning, produktion, och distribution av pappersfakturor, e-fakturor, e-postfakturor och EDI-fakturor och andra kunddokument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 64112000 Posttjänster för brev, 72512000 Dokumenthanteringstjänster, 79571000 Utskick, 79810000 Tryckning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen