Ramavtal för rörinspektion, spolning och rensning VA-ledningar m.m.
Referensnummer: 16SV1136
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för rörinspektion, spolning och rensning VA-ledningar m.m. inom Stockholms kommun, Huddinge kommun samt Stockholm Vatten och Avlopps anläggningar på Ekerö, Botkyrka, Salems och Södertälje. Uppdragen omfattar såväl planerade- som oplanerade åtgärder.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 100 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90470000 Rensning av avlopp, 90490000 Besiktning av avlopp och konsulttjänster för avloppshantering, 90491000 Besiktning av avlopp, 90513600 Avlägsnande av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen