437072-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Dynor till rullstolar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynor, underlägg, positioneringskuddar och ryggstöd
Referensnummer: SLSO 2021-1754
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33193221 Dynor till rullstolar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av dynor, underlägg, positioneringskuddar och ryggstöd m.m. till Stockholms läns sjukvårdsområde / Hjälpmedel Stockholm och Region Gotland.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33193200 Delar och tillbehör till invalidfordon och rullstolar, 33196000 Medicinska hjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen