Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säkerhetsjänster del 3
Referensnummer: 585-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Säkerhetstjänster till Sveriges Domstolar. Uppdraget omfattas av att utföra säkerhetskontroll i domstol, rondering och larmutryckning.
Upphandlingen har tidigare annonserats under dnr 1800-2019. Förändringar från det tidigare underlaget med dnr 1800-2019 har gulmarkerats i upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Region 1.1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79710000 Säkerhetstjänster, 79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av säkerhetstjänster Sveriges Domstolar
Region 1.2
Del nr: 2
Säkerhetstjänster
Region 1.3
Del nr: 3
Region 1.4
Del nr: 4