2. Förfarande
Förfarande
Titel: Körjournalsystem och elektroniska körjournaler
Beskrivning: Jönköpings kommun (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud avseende körjournalsystem och elektroniska körjournaler. Upphandlingen omfattar ett körjournalsystem (molntjänst) samt elektroniska körjournaler (hårdvara) till Beställarens fordon, entreprenadmaskiner och objekt (släpvagnar och flak).
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38548000 Instrument till fordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130914:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 30144300 Räkneverk för fordon, 51000000 Installation (utom programvara), 38112100 Navigations- och positionsbestämningssystem (GPS eller liknande)