2. Förfarande
Förfarande
Titel: Totalentreprenad entreprenad för Kinnaström 5
Beskrivning: Upphandlingen avser totalentreprenad med fast pris för nybyggnation av 84 lägenheter i tre huslängor i centrala Kinna, på fastigheten Kinnaström 5. Entreprenaden omfattar samtliga arbeten och genomförs etappvis. Projektet ställer höga krav på kvalitet, samverkan samt miljö- och klimatprestanda enligt "Färdplan" för 2030, SBUF 14381.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45211300 Byggnation av bostäder, 45211340 Byggnation av flerfamiljshus
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Totalentreprenad för uppförande av flerbostadshus på Kinnaström 5