437175-2018 - ResultatSverige-Jönköping: Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantering och omhändertagande av farligt avfall åt Distriktsveterinärerna
Referensnummer: 7.1.11-08211/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan att lämna anbud
Jordbruksverket bjuder in till att lämna anbud avseende hantering och omhändertagande av farligt avfall åt Distriktsveterinärernas mottagningar.
Uppgiften om volym som anges i upphandlingen är bara en vägledning och kan därför komma att variera under avtalstiden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen