Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Växtnäring, gräsfrö fotbollsplaner
Referensnummer: TN 2021/1202
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 24440000 Diverse gödselmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar växtnäring, gräsfrö samt övriga relaterade produkter för skötsel och underhåll av Kristianstads kommuns fotbollsplaner, vilket innefattar breddplaner (naturgräs), samt en elitplan (hybridplan).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03100000 Jordbruks- och trädgårdsprodukter, 03111000 Frön, 24400000 Konstgödsel och kväveföreningar, 24410000 Kvävehaltiga gödningsmedel, 24440000 Diverse gödselmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen