2. Förfarande
Förfarande
Titel: Renrumsstädning av Electrumlaboratoriet i Kista
Beskrivning: KTH bjuder in anbudsgivare att delta i upphandlingen som avser renrumsstädning i lokaler i Electrumlaboratoriet. Syftet är att upprätthålla en partikelfri miljö för att ge ett bra utbyte på de komponenter som tillverkas i renrummet, dvs undvika kassationer av material som produceras i laboratoriet på grund av partiklar samt medverka till en god arbetsmiljö och hygienisk innemiljö. Härutöver ska upphandlingen även medverka till att bibehålla god kvalitet av renhållning samt skapa en miljömässigt bra inomhusmiljö.
Intern identifierare: HS-2025-1599
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000