Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elhandel
Referensnummer: TSN 2020/50
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09310000 Elektricitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser fysikt och finansiellt elinköp samt portföljförvaltning för Trosa kommun och dess bolag.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09310000 Elektricitet, 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster, 71314100 Tjänster på elområdet, 71314200 Energiförvaltning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen