2. Förfarande
Förfarande
Titel: Planeringsverktyg för ordinärtboende, personlig assistans och säbo - Ludvika kommun
Beskrivning: Upphandlingen avser ett Planeringsverktyg till ordinärtboende, personlig assistans och säbo - Ludvika kommun
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30196000 Planeringssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107574:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48332000 Programvara för schemaläggning, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Option på förläninging av avtalstid. Option på funktioner