437331-2023 - ResultatSverige-Köping: Mötes- och konferenstjänster på hotell
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling ramavtal Konferensarrangemang
Referensnummer: VMKF-U 2023.45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser tillhandahållande av konferensarrangemang efter beställarens behov, för såväl mindre som större grupper. Konferens ska gå att bokas som dagskonferens utan övernattning samt övernattningskonferens med en eller flera övernattningar. I uppdraget ingår att tillhandahålla konferenslokal, fika, lunch och/eller middag samt logi med frukost i den omfattning som anges i det enskilda avropet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen