Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Insatser för personer med spelmissbruk och spelberoende
Referensnummer: SCN-2018-0035
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar insatser i form av psykosocial KBT-behandling i öppenvård inriktat mot spelmissbruk och spelberoende. I huvudsak ska insatserna ske i grupp kompletterat med individuella samtal. Behandling ska även kunna ske individuellt vid behov.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 7 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets eller ramavtalets varaktighet Start: 01/02/2019Slut: 31/01/2023