437380-2020 - ResultatSverige-LIDKÖPING: Grus
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grus
Referensnummer: 2020-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14212110 Grus
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av grus samt transport av grus till följande kommuner:
Götene
Lidköping
Skara
Vara
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
14212000 Granulat, stenflis, stenpulver, bokad sten, grus, krossad sten, stenblandningar, sandblandningar och övrig ballast, 14212100 Bokad sten och grus
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av grus till följande kommuner:
Upphandlingsobjekt
Upphandlande myndigheter bjuder in er att lämna anbud på grus. Respektive kommun är sin egen upphandlande myndighet/juridiska person och tecknar avtal var för sig. Observera att i Skara kommuns åtagande ingår även leveranser i Götene kommun. Denna upphandling förutsätter att samtliga upphandlande myndigheter erhåller samma priser, rabatter och övriga villkor.