437382-2020 - ResultatSverige-Kalmar: Anestesiutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anestesi- och intensivvårdsprodukter 2
Referensnummer: 2019-197
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33172100 Anestesiutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Kalmar län gjorde tidigare en upphandling av Anestesi- och Intensivvårdsprodukter men tre produktgrupper fick avbrytas och ska nu göras om. Sammanlagda värdet av dessa produktgrupper har ett värd av ca 500 000 kr.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen