Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Handledning inom IFO, VO och skola
Referensnummer: 18/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80590000 Handledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser process- och metodhandledning för personal och chefer verksamma inom Individ- och familjeomsorg (IFO), Vård och omsorg (VO) eller kommunal skolverksamhet för 42 kommuner i Skåne, Halland och Kronoberg.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80000000 Undervisning och utbildning, 80500000 Utbildningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen