437405-2025 - Resultat
Sverige – Byggnadsanläggning – Nybyggnad av Stockfallets vårdboende
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelNybyggnad av Stockfallets vårdboende
BeskrivningEntreprenaden avser nybyggnation av Stockfallets vårdboende för dementa (72+1 lägenheter) med ett produktionskök (2000 portioner) samt ett reservkraftverk i separat byggnad.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100809:Lot:1