437431-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Säkerhetsinstallationer – Säkerhetstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSäkerhetstjänster
BeskrivningSäkerhetstekniska tjänster, installationer samt leverans av säkerhetsteknisk materiel och utrustning, installationsarbeten samt reparations-, underhålls-, service- och ombyggnadsarbeten för successiva avrop vid behov under kontraktstiden.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 35121300 Säkerhetsinstallationer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelBrand
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107829:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45312100 Installation av brandlarmssystem, 45312200 Installation av inbrottssystem
Optioner
Beskrivning av alternativenSe avtalsvillkor
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelÖvrigt
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107829:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelKameraövervakning
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107829:Lot:3