43744-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Datorer och datamateriel
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nätverksprodukter.
Referensnummer: LiU-2016-02120
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Nätverksprodukter:
LiU har valt att dela upp upphandlingen i 3 delområden och anbudsgivaren kan välja att lämna anbud på ett eller flera delområden.
Kapitel 3 gäller delområde 1- Produktkategori WLAN,
Kapitel 4 gäller delområde 2 – Produktkategori Accessnät,
Kapitel 5 gäller delområde 3 – Produktkategori SFP.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32400000 Nät, 32420000 Nätutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
LiU upphandlar nätverksutrustning för att komplettera befintliga datakommunikationssystem: