2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI: Upphandling av lösning med digitalt stöd för prehospital vård
Beskrivning: Hälso- och sjukvårdsnämnden vid Region Stockholm (nedan Beställaren) önskar bjuda in potentiella leverantörer till att delta i en RFI (request for information). Beställaren har behov av ett modernt, flexibelt och användarvänligt IT-stöd inom prehospital vård. Syftet med denna leverantörsdialog (RFI) är att samla in information från potentiella anbudsgivare som kan vara av värde vid utformningen av upphandlingsunderlaget för den kommande upphandlingen.
Intern identifierare: HSN 2025–0420
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48180000 Medicinsk programvara, 85143000 Ambulanstjänster