437572-2021 - ResultatSverige-Umeå: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Taklyftar och Traverser
Referensnummer: 20273
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för lyftmotorer, taktraverser, mobila lyftar och fristående lyftsystem till vård och omsorg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33192600 Lyftanordningar för vårdsektorn
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avropande parter är:
Umeå kommun (UM)
Vännäs kommun
Vindelns kommun
Nordmalings kommun