437580-2023 - ResultatSverige-Göteborg: Restaurangserveringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Serveringspersonal konferenscentrum Wallenberg
Referensnummer: EUI 22 066
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55310000 Restaurangserveringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser uthyrning av personal inom restaurangbranschen till Mötesservice vid
Göteborgs universitet.
Uppdraget går ut på att som leverantör vid behov hyra ut resurser för arbete i restaurang, vid
sjukdom eller hög arbetsbelastning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen