Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Inköpscentral
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tak och takrenoveringar
Referensnummer: 19-160
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45261000 Uppförande av taklag, takläggning och tillhörande arbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Tak och takrenoveringar för låglutande tak. Helhetslösningar med materiel och installationstjänster för att täta, skydda och bevara byggnadens tak. Möjlighet till serviceavtal finns.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45261100 Taklagsarbete, 45261210 Takläggningsarbete, 45261410 Takisoleringsarbeten, 45261900 Reparation och underhåll av tak
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen