437708-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Lastmaskiner – Lastmaskin Osby Kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLastmaskin Osby Kommun
BeskrivningUpphandlingen avser köp av lastmaskin med inbyte åt Osby Kommun
Intern identifierareSBN-2026-59
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 43261100 Lastmaskiner
Ytterligare klassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34140000 Tyngre motorfordon, 34144700 Nyttofordon, 34144710 Hjullastare, 43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten, 43260000 Gräv-, last- och gruvmaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareLastmaskin Osby Kommun