2. Förfarande
Förfarande
Titel: Service av reservkraftverk
Beskrivning: Lunds kommun inbjuder intresserade leverantörer att inkomma med anbud avseende service av reservkraftverk i enlighet med de krav och villkor som framgår av upphandlingsdokumenten. Ramavtal kommer att tecknas med en (1) leverantör.
Intern identifierare: KS 2025/0395
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000