2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vårdsystem finkalibriga vapensystem
Beskrivning: Försvarsmakten anskaffar för närvarande en ny eldhandvapenfamilj. Denna upphandling avser vårdutrustning till finkalibriga vapen.
Intern identifierare: 25FMVU294
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 35300000 Vapen, ammunition och tillhörande delar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Försvarsmakten håller på att anskaffa en ny eldhandvapenfamilj. Till denna anskaffning och till andra vapen behöver ny vårdutrustning anskaffas.
Intern identifierare: Vårdsystem finkalibriga vapensystem