437800-2021 - PlaneringSverige-Jönköping: Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förhandsannons Däckupphandling 2021
Referensnummer: 2021/2972
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Däck med tillhörande tjänster
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 1
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Däck 2021
Del nr: 3 avtal kommer eventuellt tilldelas.
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34351000 Däck till lätta fordon, 34351100 Bildäck
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inköp av däck med tillhörande tjänster.