437828-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnadsanläggning – Dunkers Kulturhus, renovering Bistro Zinkbar o Restaurang (2)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelDunkers Kulturhus, renovering Bistro Zinkbar o Restaurang (2)
BeskrivningOmbyggnad av restaurang och Bistro på Dunkers Kulturhus.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45212500 Ombyggnad av kök eller restaurang, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareDunkers Kulturhus, renovering Bistro Zinkbar o Restaurang (2)