437847-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster – VFU-system
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVFU-system
BeskrivningMittuniversitetet avser att upphandla ett gemensamt VFU-planeringsverktyg för flera ämnen inom HUV, omfattande psykologi-, lärar-, sjuksköterske- och socionomutbildningen. Verktyget upphandlas som molntjänst och ska uppfylla krav på informationssäkerhet samt verksamhetens olika funktionskrav. Upphandlingen omfattar även införande, support och förvaltning.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127895:Lot:1