437926-2025 - Resultat
Sverige – Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter – Potatis och rotfrukter
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelPotatis och rotfrukter
BeskrivningForshaga, Grums, Hammarö och Kils kommuner inbjuder er att lämna anbud avseende potatis och rotfrukter. Frågor besvaras löpande.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 03200000 Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104330:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 03221100 Rotfrukter och rotknölar, 03212100 Potatis, 15310000 Potatis och potatisprodukter