See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: DIS Tekniska konsulter och landskapsarkitekter
Beskrivning: Tierp och Älvkarlebys kommun med tillhörande bolag samt Heby, Enköping och Östhammars kommun inrättar ett dynamiskt inköpssystem för tekniska konsulttjänster och landskapsarkitekter. Uppdragen varierar och kan avse allt från utredningar, förstudie inför detaljplan till projektering med framtagning av förfrågningsunderlag/bygghandlingar. Avrop kommer att ske successivt . Tekniska konsulter och landskapsarkitekter dynamiskt inköpssystem Tierp och Älvkarlebys kommun med tillhörande bolag samt Heby och Östhammars kommun inrättar ett dynamiskt inköpssystem för tekniska konsulttjänster och landskapsarkitekter. Uppdragen varierar och kan avse allt från utredningar, förstudie inför detaljplan till projektering med framtagning av förfrågningsunderlag/bygghandlingar. Avrop kommer att ske successivt
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130505:Lot:1