Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Insamling av slam och fett
Referensnummer: NVAAB 2021/82
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser insamling av slam och fett
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 28 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90460000 Tömning av kloakbrunnar eller septiska tankar, 90500000 Avfallstjänster, 90513600 Avlägsnande av slam, 90513700 Transport av slam, 90513900 Hantering av slam, 90514000 Återvinning av avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen