Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färgprodukter.
Referensnummer: UH-2017-34
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser löpande uttag av färgprodukter till Skellefteå kommun, Fastighets AB Polaris och Västerbottensteatern.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning), 44111400 Målarfärg och väggbeklädnadsmaterial
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen