Huvudsaklig CPV-kod 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett fullt driftklart bildgivande system för genomlysning inkl. installation, garanti och service i enlighet med upphandlingsdokumenten. Option på ytterligare tre (3) system för fri placering inom Region Skåne.