43803-2026 - Resultat
Sverige – Reparation och underhåll – Servicearbeten och mindre entreprenader - Golv
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Servicearbeten och mindre entreprenader - Golv
Beskrivning: Upphandlingen avser golvbeläggningsarbeten av trä, parkett och mattor med tillhörande arbeten, såsom utrivning, golvspackling, uppregling, läggning, slipning, lackning, oljning m.m. Även byte ochslipning av dörrtrösklar och sättning av golvlister samt golvarbeten i våtrum ingår i omfattning. Uppdragen utförs ofta i lokaler/lägenheter med pågående verksamhet eller kvarvarande boende.
Intern identifierare: 025/24
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 45432110 Golvläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000