438082-2021 - ResultatSverige-Norrköping: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Digitala utbildningar
Referensnummer: UH-2021-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att teckna ett (1) rangordnat ramavtal med två (2)
leverantörer för skapande av digitala utbildningar. Tjänsten omfattar att skapa
kvalitativa, snyggt paketerade och pedagogiskt utformade digitala utbildningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 80500000 Utbildningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se dokument Upphandlingsföreskrifter.