2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kemikalier till storköksutrustning samt tillhandahållande och service av tillhörande doseringsutrustning
Beskrivning: Kungsbacka kommun bjuder in till att lämna anbud i upphandlingen av Kemikalier till storköksutrustning samt tillhandahållande och service av tillhörande doseringsutrustning och spolstationer. Upphandlingen ska uppfylla Kommunens behov av bland annat maskindiskmedel för slutna system, torkmedel, ugnsrengöring, disktabletter och golvrengöring. Frågor kommer att besvaras från och med den 10 augusti 2026.
Intern identifierare: 2026-00143
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39800000 Rengörings- och polermedel
Ytterligare klassificering (cpv): 30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel, 30195700 Tavelrengöringsmedel och tillbehör, 39830000 Rengöringsmedel, 39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000