438114-2021 - ResultatSverige-Helsingborg: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elkonsult Helsingborg 2020
Referensnummer: FF 82/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar elkonsulter för utredning och projektering av bland annat el, tele, transportsystem och säkerhetssystem.
Med transportsystem avses lyftanordningar i form av hissar och dylikt.
Anbudsgivaren ska kunna tillhandahålla kompetensen kvalificerad ljusdesigner.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71315200 Byggkonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen