438164-2026 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Tekniska konsulttjänster - Exploateringsstöd och Lantmäteri samt Markvärdering
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulttjänster - Exploateringsstöd och Lantmäteri samt Markvärdering
BeskrivningSjöbo kommun inbjuder intresserade konsulter till anbudsgivning avseende tekniska konsulttjänster inom område Exploatering och Lantmäteri samt Markvärdering till Sjöbo kommuns verksamheter.
Intern identifierare26/1
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 70100000 Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom, 70112000 Exploatering av andra fastigheter än bostadsfastigheter, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71410000 Stadsplanering, 71541000 Byggteknisk projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningUpphandling av Tekniska konsulttjänster inom fackområde Exploatering, Lantmäteri och Markvärdering.
Intern identifierare1845988-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelExploateringsstöd och Lantmäteri
BeskrivningUpphandling av Tekniska konsulttjänster inom fackområde Exploatering, Lantmäteri.
Intern identifierare1845989-1
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71410000 Stadsplanering, 71541000 Byggteknisk projektledning
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelMarkvärdering
BeskrivningUpphandling av Tekniska konsulttjänster inom Markvärdering.
Intern identifierare1845990-2
Huvudklassificering (cpv): 70100000 Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom
Ytterligare klassificering (cpv): 70112000 Exploatering av andra fastigheter än bostadsfastigheter