2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ultraljud till kvinnokliniken
Beskrivning: Upphandlingen avser köp av 2 fabriksnya avancerade ultraljud till ultraljudsmottagningen i Växjö. Upphandlingen omfattar även tillbehör och reservdelar, utbildning för användare och ingenjörer samt option om serviceavtal efter garantitidens utgång.
Intern identifierare: 25RS394
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33112000 Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000