438209-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Mörbylånga: Tankbilar
Meddelande om upphandling
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Upphandling tankbil Ölands kommunalförbund.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Mörbylånga.
Nuts-kod SE213 Kalmar län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Mörbylånga kommun upphandlar på uppdrag av Ölands kommunalförbund en (1) st. Tankbil.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34133110 Tankbilar, 34144212 Brandbilar med vattentank, 34144213 Brandbilar
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner