438216-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Kristianstad: Lyft- och hanteringsutrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Dragtruckar och service.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Skåne län.
Nuts-kod SE224 Skåne län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av truckar samt truckservice.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
42410000 Lyft- och hanteringsutrustning, 42415000 Gaffeltruckar, truckar, plattformstruckar, 42415100 Lyfttruckar, 42415200 Truckar
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner