438238-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Snöröjning – Snöröjning och halkbekämpning för Gång- och Cykelvägar - Falun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSnöröjning och halkbekämpning för Gång- och Cykelvägar - Falun
BeskrivningVinterväghållning inom gång- och cykelvägsnätet i Falu kommun tätort (ej centrum). Upphandlingen omfattar maskiner/fordon med beredskapsersättning, se inledning i upphandlingsunderlaget. Avtalet omfattar resurser för vinterväghållning på kommunala gång- och cykelvägar under arbetsledning av Falu kommuns personal.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134291:Lot:1