438270-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Karlskrona: Grafisk formgivning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Formgivning och framställning av informationsskyltar
Referensnummer: 512-4198-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79822500 Grafisk formgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för formgivning och framställning tryckoriginal till skyltar inom skyddade områden samt till olika projekt inom naturvårds- och naturskyddsområdet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34992000 Skyltar och upplysta skyltar, 44423400 Skyltar och liknande föremål, 79930000 Specialdesign, 79933000 Stödtjänster avseende design
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen