438271-2017 - ÄndringSverige-Härnösand: Kuvöser
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kombikuvöser.
Referensnummer: 16LS10580
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33152000 Kuvöser
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling sker med målsättning att under preciserade förutsättningar upprätta ramavtal avseende kombikuvöser (kuvöser / Upplivningsbord) till Landstingets sjukhus i Västernorrland.