Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
System för dokument och ärendehantering
Referensnummer: 20/31
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212300 Programvaruutvecklingstjänster för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunerna Tierp, Heby och Älvkarleby upphandlar gemensamt ett nytt system för kommunernas dokument och ärendehantering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48219300 Programvara för administration, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 72250000 System- och stödtjänster, 72263000 Programimplementation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen