438284-2017 - Frivillig förhandsinsynSverige-Göteborg: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sputter.
Referensnummer: EUI 17 023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Komplettering av existerande tunnfilmsdepositionssystem (Orion-8 från AJA Inc.) med ytterligare en kammare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen