438298-2021 - ResultatSverige-Falun: Hälsovårdstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Psykoterapeutiska behandlingar
Referensnummer: RD21/00876
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Dalarna upphandlar psykoterapeutiska behandlingar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Psykoterapeutiska behandlingar för barn
Del nr: A
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling avser psykoterapeutiska behandlingar för barn, ungdom och vuxna.
Leverantör ska utföra regionfinansierad psykoterapeutiska behandlingar fr barn, ungdom och vuxna.
Psykoterapeutiska behandlingar ska tillhandahållas och utföras i enlighet med Socialstyrelsens riktlinjer och enligt evidensbaserade metoder.
Psykoterapeutiska behandlingar för ungdom
Del nr: B
Psykoterapeutiska behandlingar för vuxna
Del nr: C