438335-2021 - ResultatSverige-Linköping: Godshantering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Godstransporter
Referensnummer: UC-2020-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63110000 Godshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser standardiserade kontinuerliga transporter av specificerade godsslag för Region Östergötlands samtliga verksamheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter, 60161000 Pakettransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen